Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Łodzi

Warsztaty teatralne: Arkadiusz Wójcik– aktor Teatru Powszechnego w Łodzi

Od lipca 2015
do września 2020 roku prowadził regularnie warsztaty teatralne dla naszej społeczności.  Jako reżyser przygotował wspólnie z nami cztery spektakle:
„The follow the white rabbit” (2016), „1,2,3, zginiesz ty” (2017), „Ostatni świadkowie” (2017), „Niepodległa. Miasto” (2019).

505 813 966 Telefon kontaktowy w sprawie przyjęć

czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00

Jeżeli nie odbieramy telefonu, prosimy o wyrozumiałość – na pewno  oddzwonimy.

1,2,3 Zginiesz Ty

8 czerwca 2017 roku odbyła się premiera spektaklu „1,2,3 Zginiesz Ty” w ramach projektu „Dotknij Teatru na Bis”. Spektakl inspirowany jest tragicznymi wydarzeniami z 2002 roku w Erfurcie, gdzie 17 osób zginęło w strzelaninie w szkole. Przedstawienie, przygotowane przez Arkadiusza Wójcika i Stowarzyszenie MONAR, analizuje mechanizmy społeczne, które prowadzą do tragedii, ukazując przygotowania młodego przestępcy jako rodzaj obrzędu wtajemniczenia. Pod wpływem narzuconych mechanizmów społecznych jednostka może przekształcić swoją świadomość i sposób myślenia.

Na scenie wystąpili podopieczni Stowarzyszenia MONAR oraz aktorzy: Natalia Łągiewczyk, Wojtek Marcinkowski i Arkadiusz Wójcik.

Fotorelacja z premiery

Teatr Powszechny w Łodzi

FOLLOW THE WHITE RABBIT!

Spektakl „Follow the White Rabbit!”, przygotowany przez Arkadiusza Wójcika z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia MONAR, eksploruje temat podróży między światami rzeczywistym i nierzeczywistym. Inspirując się motywami z „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla i „Matrixa” braci Wachowskich, bohaterowie spektaklu muszą zbadać swoją podświadomość, aby odnaleźć swoje prawdziwe „ja”.

Centralną postacią jest tajemniczy trickster, który prowadzi ich przez zagadkowy świat, pełniąc rolę katalizatora przemiany wewnętrznej. Dwanaście osób wciągniętych w tę podróż musi odkryć zasady gry oraz prawdę o sobie samych, budując relacje i stawiając czoła wyzwaniom, które stawia przed nimi ta nietypowa podróż.

OSTATNI ŚWIADKOWIE

„Ostatni świadkowie” to spektakl, który rzuca światło na przeszłość i teraźniejszość Europy, eksplorując osobiste historie w kontekście wielkich wydarzeń, których ślady nie zniknęły.

W spektaklu porównuje się doświadczenia II Wojny Światowej z obecnymi wydarzeniami, skupiając się na tematach jak dyskryminacja, rasizm czy ksenofobia.

Aktor Arkadiusz Wójcik z Teatru Powszechnego w Łodzi podkreśla pytanie, czy mimo przeszłości nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków. „Ostatni świadkowie” stawiają sobie za zadanie przywrócić pamięć o traumatycznych wydarzeniach wojennych i ukazać ich związek z obecnymi realiami świata.

Niepodległa. Miasto

Stulecie odzyskania niepodległości inspiruje do zgłębienia historii miasta, odkrycia jej zapomnianych fragmentów oraz refleksji nad przyszłością. Poprzez przywrócenie ducha przeszłości chcemy zadać pytania o tożsamość Łodzi i jej rozwój. Spektakl plenerowy w Teatrze Powszechnym w Łodzi, finansowany przez Urząd Miasta Łodzi, będzie interaktywną podróżą po ulicy Legionów, angażującą różne pokolenia w refleksję nad wolnością i unikaniem dawnego błędu. Organizatorem projektu jest Poleski Ośrodek Sztuki.

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Goździk i Arkadiusz Wójcik

Muzyka: Marcin Powalski

Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak

Obsada: Małgorzata Goździk, Arkadiusz Wójcik, seniorzy z grupy „Jesteśmy” oraz młodzież (m.in. z grupy teatralnej MONAR-u współpracującej z Teatrem Powszechnym w Łodzi)

Aktualności